5نكته درباره پرده آشپزخانه

5نكته درباره پرده آشپزخانه

پرده‌ها علاوه بر زيباتر کردن جلوه خانه، اجازه مي‌دهند ميزان ورودي نور را نيز خودمان کنترل کنيم. پرده‌ها هم مانند پوشش‌ کف، ديوار و سقف، يک پوشش اصلي در دکوراسيون داخلي خانه به شمار مي‌آيند. كاربرد پرده براي جاهاي مختلف، متفاوت است. مسلما پرده‌اي را كه براي اتاق نشيمن و يا اتاق كودك انتخاب مي‌كنيد را نمي‌توانيد در آشپزخانه استفاده كنيد. درستون اين هفته به نکاتي در مورد پرده آشپزخانه مي‌پردازيم…

 

 

 

1- همان‌طور که مي‌دانيد، بعضي از آشپزخانه‌ها بيشترين نور مورد نياز خود را در طول روز از روشنايي بيرون تامين مي‌کنند. در چنين فضاهاي کوچک و کم نور، بايد در انتخاب نوع و جنس پرده بسيار دقت کرد تا جلوي نوري که قرار است به داخل بتابد، گرفته نشود. اگر قرار است در طول روز، منبع اصلي روشنايي آشپزخانه نور خورشيد باشد، بايد از پرده‌اي كه حصير نازک و به رنگ روشن دارد، استفاده کنيد.
2-  اگر پوشش ديوار آشپزخانه طرح‌دار است، بهتر است از پرده‌اي ساده و بدون طرح براي پنجره استفاده کنيد ولي در صورتي که دوست داريد پرده‌ آشپزخانه نمايان باشد حتما از حصيرهاي طرح‌دار، با رنگي متضاد با دکور آشپزخانه استفاده کنيد.
3- امروزه به جاي استفاده از پارچه‌هاي بلند و حرير براي پوشاندن پنجره‌هاي آشپزخانه، از پرده‌هاي كوتاه حصيري كه يا به حالت كشويي جمع مي‌شوند و يا به صورت بالارو، در قسمت بالايي پنجره جمع مي‌شوند، استفاده مي‌شود. اين پرده‌ها اين برتري را نسبت به ديگر پرده‌ها دارند كه جاي زيادي نمي‌گيرند و به هنگام آشپزي خطر شعله‌ور شدن و جلوي دست را گرفتن را به حد صفر مي‌رسانند.
4-  پرده‌هاي حصيري كه امروزه به راحتي در بازار يافت مي‌شوند، علاوه بر سبكي و كيفيت بالايي كه دارند، در طرح‌ها و رنگ‌هاي مختلف هستند كه به راحتي با هر دكور و هر نوع سبكي مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد.
5- مزيت ديگر اين پرده‌ها قابل شستشو بودن آنهاست. حتي جنس اين نوع پرده‌ها به گونه‌اي است كه به هنگام لك شدن مي‌توانيد با استفاده از اسپري‌هاي لك‌بر و اسفنج به راحتي لك آنها را از بين ببريد.

 

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *