کوکو مرغ با سبزیجات

کوکو مرغ با سبزیجات

مواد اولیه :

*سينه‌مرغ 300 گرم
*روغن مايع 2/3 پيمانه
*نمك و فلفل    به ميزان لازم
*زعفران دم كرده يك قاشق سوپخوري
*سيب‌زميني ريز خرد شده   دو پيمانه
*زردچوبه   نصف قاشق مرباخوري
*پياز ريز خرد شده   نصف پيمانه
*فلفل دلمه‌اي رنگي خرد شده   دو پيمانه
*پيازچه با ساقه خرد شده   نصف پيمانه
*جعفري خرد شده  نصف پيمانه
*ماست   نصف پيمانه
*آرد  دو قاشق سوپخوري
*تخم‌مرغ   پنج عدد

طرز تهیه:

سينه‌مرغ را نگینی خرد كرده و با دو قاشق روغن مايع و نصف قاشق مرباخوري نمك‌‌‌، زردچوبه و كمي زعفران مخلوط مي‌كنيم و به مدت سه ساعت در يخچال مي‌گذاريم. سيب‌زميني را با مقداري روغن سرخ نموده، نمك و زردچوبه اضافه مي‌كنيم و از روي حرارت بر مي‌داريم و در صافي مي‌ريزيم تا روغن اضافي آن گرفته شود.

سه قاشق سوپخوري روغن را داخل تابه ريخته، پياز را اضافه مي‌كنيم و روي حرارت متوسط تفت مي‌دهيم تا نرم و شفاف شود(سرخ نشود) مرغ را اضافه كرده، دو دقيقه با حرارت متوسط تفت مي‌دهيم. نيمي از فلفل دلمه‌اي خرد شده را نیز افزوده و يك دقيقه ديگر تفت مي‌دهيم. تابه را از روي حرارت برداشته، پيازچه و جعفري را اضافه مي‌كنيم و مي‌گذاريم تا مواد سرد شوند سپس سيب‌زميني را اضافه مي‌كنيم.

فر را با حرارت 180 درجه سانتي‌گراد روشن مي‌كنيم. پنجره فر را در طبقه وسط قرار مي‌دهيم. یک تابه گرد به قطر 23 سانتي‌متر(يا مستطيل به ابعاد 20×15 سانتي‌متر) را چرب مي‌كنيم.

ماست را با آرد و نوك قاشق نمك و چهار عدد تخم‌مرغ مخلوط كرده با همزن زده با مواد مخلوط نموده و در تابه مي‌ريزيم. روي آن را صاف کرده و در تابه را با فويل پوشانده، داخل فر قرار مي‌دهيم. پس از 15 دقيقه كوكو را از فر خارج نموده و يك عدد تخم‌مرغ باقيمانده را با چنگال زده، روي كوكو مي‌ريزيم و با باقي فلفل دلمه‌اي خرد شده تزيين مي‌كنيم و دوباره به مدت 20-15 دقيقه بدون فويل در فر قرار مي‌دهيم تا بپزد. سپس كوكو را در ظرف مورد نظر سرو مي‌كنيم.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *