پنير بيج الموتي

پنير بيج الموتي
مواد لازم :
1-پنير گوسفندي الموت هر نفر دو قاشق غذاخوري (اگر ندارين1پنير ديگه اما از مبحث آموزشمون دور ميشين و بايد خيلي بيشتر بريزيد تا مزه بگيره)
2-تخم مرغ (هر نفر يك عدد)


طرز تهيه :
ابتدا گاز را روشن نماييد
سپس كمي روغن (ترجيحا كره) داخل ماهيتابه ريخته و پنير خورد شده را اضافه نموده و تفت دهيد.مراقب باشيد پنير زياد ذوب نشود چون حالت آدامس پيدا ميكند. شايان ذكر است پنير گوسفندي الموت را بدليل چربي زياد بدون روغن هم مي توان درست كرد.پس از كمي تفت خوردن پنير تخم مرغ ها را اضافه نماييد.بهتر است زرده تخم مرغ ها را دست نخورده باقي بگذاريد و در انتها زرده ها را بتركانيد و روي مواد بماليد تا ظاهر غذا هم همچون باطنش زيبا و جذاب شود. در هنگام استفاده از پنير الموت مراقب تناسب پنير و تخم مرغ باشيد زيرا به دليل طعم زياد اين پنير اگر بيشتر استفاده شود تلخ و زننده مي شود. زمان پايان پخت مانند نيمرو ميباشد و پس از زدن تخم مرغها هر گاه مواد سفت شد مي توانيد زرده ها را بتركانيد و سپس ميل نماييد. اين غذا را هم با نان و هم با سبزي پلو مي توان استفاده نمود.
پيشنهاد مي شود به دليل طعم خاص اين غذا مقدار كمتري در هر لقمه استفاده شود تا در تجربه هاي اول زده نشويد از اين غذاي نوستالژيك الموتي.
سرآشپز : مرتضا وثوق شاگرد كوچك مادربزرگ

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *