لازانیا پریماورا

لازانیا پریماورا

مواد لازم :

دوازده ورقه لازانیا
*پنیر رنده شده ماتزارلا
*پنیر خرد یا رنده شده چدار
*پنیر پارمسان رنده شده
*یک عدد فلفل قرمز
*یک عدد فلفل سبز

سس پریماورا :

یک عدد پیاز کوچک قاچ شده
چهار حبه سیر ریز شده
روغن زیتون
یک دوم فنجان قارچ خرد شده
یک عدد بادمجان متوسط
دو فنجان گوجه خرد شده
دو فنجان سس گوجه فرنگی
یک فنجان رب گوجه فرنگی
ریحان
پونه
فلفل قرمز له شده
برگبو

سس سفید :

دو فنجان پنیر ریکوتا ( یا یک و نیم فنجان پنیر سویا و نصف فنجان ماست)
یک عدد تخم مرغ

طرز تهیه :
در یک ماهیتابه بزرگ ، سیر و پیاز را در روغن زیتون سرخ کنید تا پیازها شفاف و ترد شوند . قارچ را نیز به آن اضافه کرده و به سرخ کردن ادامه دهید . سپس شعله را کم کرده ، گوجه های خرد شده و یک قاشق آب را به آن اضافه کرده ، به مدت دو دقیقه بجوشانید ، سس گوجه فرنگی ، رب گوجه و ادویه ها را به آن افزوده ، با چنگال آن را خوب هم بزنید تا تمام رب گوجه فرنگی جذب شود . روی قابلمه را پوشانده و به مدت 30 دقیقه آن را بجوشانید .
در همان حال ، پنیر ریکوتا و تخم مرغ را با هم ترکیب کرده ، در یخچال بگذارید . فر را با حرارت 375 درجه فارنهایت داغ کنید ، لازانیا را درآب جوش پخته و آبکش کنید . سس به جوش آمده را از روی شعله بردارید .
در ابتدا 4 ورقه لازانیا را کف سینی پخت قرار داده ، نصف مخلوط ریکوتا را روی آن بریزید  و به طور یکسان پخش کنید . سپس نصف سس پریماورا را روی آن ریخته ، یک سوم پنیر ماتزارلا و یک سوم پنیر چدار را روی آن بریزید . یک بار دیگر این لایه بندی را تکرار کنید . یک لایه دیگر ورقه لازانیا را قرار داده ،  روی آن را باقیمانده موزرلا و چدار ریخته و در نهایت روی آنها را پارمسان بریزید . به مدت 45 دقیقه آن را بپزید . قبل از سرو ده دقیقه صبر کنید تا خنک شود .

نویسنده مطلب: admin