لازانيا رولـی در مايكــروويو

لازانيا رولـی در مايكــروويو

مواد لازم:

لازانياي پيش پخت زر ماكارون: يك بسته 300 گرمي
گوشت چرخكرده: 300 گرم
پياز سرخ شده: سه قاشق غذاخوري
نمك، فلفل و آويشن از هر كـدام: يك قاشق چايخــوري
زردچوبه: يك قاشق غذاخــوري
روغن: نصف پيمــانه
پنير پيتزا: 150 گرم
رب گوجهفرنگي: سه قاشق غذاخوري
آب گرم: نصف پيمانه
فلفل دلمــهاي خرد شده: يك عدد
قارچ خرد شده: 100 گرم

 

مواد لازم براي تهيه سس سفيد:
آرد سفيد: سه قاشق غذاخوري
كره: 50 گرم
شير: يك و نيم تا دو پيمانه
نمك و فلفل از هر كدام: نصف قاشق چايخوري
جوزهندي: 1/4 قاشق چايخوري
طرز تهیه
طرز تهيه سس سفيد

كره را در ظرفي با قدرت 20 درصد به مدت دو دقيقه در مايكروويو قرار مي‌دهيم تا آب شود، بعد آرد را به كره افزوده و با قدرت 100 درصد به مدت دو دقيقه ديگر زمان مي‌دهيم تا تفت بخورد و بوي خامي آرد از بين برود. شير را نيز به اين مواد افزوده و با قدرت 100 درصد سه الي چهار دقيقه زمان مي‌دهيم تا سس غليظ شده و همانند فرني شود. مابين اين زمان يك بار سس را هم زده و به آن نمك، فلفل و جوزهندي اضافه مي‌كنيم.

طرز تهیه:

پياز سرخ شده را همراه گوشت چرخ‌كرده، نمك، فلفل و سه قاشق غذاخوري روغن مايع مخلوط كرده و درون يك ظرف مسطح بدون درپوش مي‌ريزيم. ظرف را در مايكروويو با قدرت 100 درصد به مدت چهار دقيقه قرار مي‌دهيم تا تفت بخورند در اين فاصله يك بار مواد را هم مي‌زنيم. رب گوجه‌فرنگي را با دو قاشق غذاخوري روغن مخلوط كرده، درون مايكروويو با قدرت 100 درصد قرار داده و به مدت يك دقيقه زمان مي‌دهيم تا تفت خورده و خوش‌رنگ شود. فلفل دلمه‌اي را نيز با كمي نمك و يك قاشق غذاخوري روغن مخلوط كرده، در دستگاه با قدرت 100 درصد به مدت دو دقيقه زمان مي‌دهيم تا تفت خورده و سبك شود. قارچ‌ها را نيز به فلفل دلمه‌اي اضافه كرده و با همان قدرت به مدت دو دقيقه ديگر زمان مي‌دهيم تا تفت بخورد. قارچ و فلفل دلمه‌اي را همراه رب گوجه‌فرنگي تفت خورده، زردچوبه، آويشن و آب گرم به گوشت اضافه كرده و ظرف را با درپوش، درون مايكروويو با قدرت 100 درصد به مدت پنج دقيقه زمان مي‌دهيم تا بپزند. براي تهيه اين خوراك از لازانياي پيش پخت زر ماكارون استفاده شده است. قبل از توضيح دستور پخت، ذكر چند نكته ضروري به نظر مي‌رسد كه باعث صرفه‌جويي در زمان و هزينه‌هاي شما خواهد شد. در اين روش ورقه‌هاي نازك زر ماكارون كه براي نخستين‌بار در ايران توليد شده است، به صورت پيش‌پخت بوده و نيازي به جوشاندن در آب جوش ندارد، فقط كافي است ورقه‌ها را چند ثانيه در آب سرد قرار ‌دهيد و سپس از آنها براي خوراك استفاده نماييد. حالا روي هر ورق كمي سس سفيد، مايه گوشتي و پنير پيتزا قرار داده و رول مي‌كنيم. رول‌ها را درون يك ظرف چرب شده چيده و روي هر رول كمي پنير مي‌ريزيم.

دستگاه را با كانوكشن 180 درجه به همراه سه پايه كوتاه گرم كرده و بعد از گرم شدن يك بار كليد stop را زده و ظرف را روي سه پايه كوتاه قرارداده و به مدت 8 الي 10 دقيقه زمان مي‌دهيم تا پخته و طلايي شود. لازانيا‌هاي آماده شده را درون ظرف سرو چيده و به صورت گرم با سس قرمز سرو مي‌كنيم.

غذاي كشور ايتاليا

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *