كال پلو

كال پلو

مواد لازم :
*برنج خيس كرده 3 پيمانه
*گوشت راسته‌ي بره يا مرغ خرد شده 500 گرم،‌ گوشت بره و ران مرغ 6 تكه
*پيازداغ 6 قاشق سوپخوري
*زرچوبه 2 قاشق چايخوري
*گردليموعماني يك قاشق سوپخوري
*كشمش سياه پلويي يك‌دوم پيمانه
*روغن يا كره 150 گرم
*زيره و دارچين يك‌دوم قاشق چايخوري، از هر كدام
*فلفل قرمز يك‌دوم قاشق چايخوري

 

مواد لازم براي تهيه‌ي پلوي زعفراني:
*زعفران دم كرده يك قاشق سوپخوري
*گلاب يك قاشق سوپخوري

 

طرز تهيه:
زعفران و گلاب را با هم مخلوط كنيد و 3 دقيقه دم كنيد سپس يك كفگير برنج ساده به آن بيفزاييد و مخلوط كنيد.منظور از كال‌پلو يعني آن كه گوشت يا مرغ را خام لاي پلو قرار مي‌دهند تا در زمان دم كشيدن برنج گوشت نيز پخته شود و بايد از گوشت‌هاي جوان و زودپز استفاده نمود. البته بايد متذكر شوم كه در برنج وجود دارد كه باعث مي‌شود گوشت و سبزيجات داخل برنج زودتر از حد معمول پخته شود.

 

طرز تهيه:
قابلمه‌اي به گنجايش دو ليتر را تا نيمه آب كنيد و اجازه دهيد آب برنج بجوشد و برنج را داخل آن بريزيد تا بجوشد و نرم شود در اين حين 3 قاشق از روغن را در تابه بريزيد و گوشت يا مرغ را خوب در آن تفت دهيد در انتها نيمي از پيازداغ، زردچوبه و فلفل قرمز را بيفزاييد و خوب تفت دهيد. برنج را در آبكش بريزيد و 3 قاشق روغن كف قابلمه بريزيد و پس از داغ شدن روغن از سيب‌زميني ورقه شده يا يك تكه نان لواش استفاده كنيد و آن را ته قابلمه قرار دهيد و 2 كفگير برنج در قابلمه بريزيد و پيازداغ و مرغ يا گوشت را روي آن قرار دهيد كمي زيره و دارچين روي آن بپاشيد و بقيه‌ي برنج را رو ي آن بدهيد و 4 قاشق روغن داغ روي پل بدهيد و آن را با حرارت ملايم دم كنيد. حدوداً يك ساعت پلو بايد دم بكشد. بقيه‌ي روغن را در تابه بريزيد و كشمش و گرد ليمو و بقيه‌ي زيره و دارچين را داخل روغن تفت دهيد پلو را در ديس بكشيد مرغ‌ها و يا گوشت‌ها را اطراف آن بچينيد و با پيازداغ و كشمش و پلوي زعفراني تزيين كنيد.

 

نكته:
ـ گوشت مورد استفاده در اين غذا بايد راسته گوسفندي جوان يا بره باشد و يك بند يك بند خرد شده باشد.
ـ براي خيس كردن برنج،‌ برنج را با آب سرد بشوييد تا آب آن زلال شود سپس مقدار 6 پيمانه آب روي آن بريزيد و يك‌چهارم پيمانه نمك به آن اضافه كنيد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *