شیرینی مربایی

 شیرینی مربایی

مواد اولیه :
*كره نرم شده   115 گرم
*شكر   250 گرم
*شير   دو قاشق غذاخوري
*تخم‌ مرغ زده شده   يك عدد
*نمك 4/1 قاشق چايخوري
*وانيل   يك قاشق چايخوري
*آرد سفيد   250-200 گرم
*پودر قند  به ميزان لازم


مواد داخل شيريني (سياه دانه):
سياه دانه – يك پيمانه
شير – نصف پيمانه
كشمش طلايي خرد شده – نصف پيمانه
شكر- سه تا چهار قاشق غذاخوري
شربت يا آب‌مرباي ساده – دو قاشق غذاخوري
رنده پوست ليمو‌ترش – يك تا دو عدد
وانيل – يك قاشق غذاخوري
مواد داخل شيريني (آلويي):
برگه ‌آلو – يك پيمانه
مرباي آلو – چهار قاشق غذاخوري
آب – به ميزان لازم
مواد لازم براي داخل شيريني زرد‌آلويي:
برگه زردآلو- يك پيمانه
چوب دارچين – يك شاخه
طرز تهيه (براي حدود 24 عددشيريني):
كره و شكر را در كاسه‌ با همزن بزنيد تا كرم مانند شود وپف كند.
در ظرف ديگري، شير، تخم‌مرغ، وانيل و نمك را با هم مخلوط كنيد و در اين زمان آرد را الك كنيد. كره پف كرده را با يك سوم آرد مخلوط كنيد و سپس به تدريج بقيه آرد را به آن اضافه كرده و هم بزنيد و لابه‌لاي آن، شير را بيفزاييد. خمير آماده شده را بپوشانيد و يك ساعت در يخچال بگذاريد، براي تهيه مايه زردآلويي، داخل شيريني، زرد‌آلوي خشك را به همراه دارچين و شكر در قابلمه ريخته و روي آن آب بريزيد تا روي زردآلو را بگيرد. قابلمه را به مدت 15 دقيقه روي حرارت بجوشانيد تا زردآلوها نرم شده و بيشتر آب آن تبخير شود. چوب دارچين را خارج كنيد و بقيه را در مخلوط‌كن به صورت پوره درآوريد تا مثل مارمالاد غليظ شود.
براي تهيه مايه سياه‌دانه‌‌اي، تمام مواد به جز وانيل را در قابلمه‌اي 5 تا 10 دقيقه بجوشانيد تا غليظ و شير جذب مواد شود. سپس وانيل را به آن اضافه كنيد.
براي تهيه مايه آلويي، برگ‌آلو را در ظرفي ريخته و آب داغ به آن مي‌افزاييم تا روي آن را بپوشاند. در ظرف را ببنديد تا 30 دقيقه بماند و آب جذب آلوها شود. سپس آن را آبكشي كرده و پوره كنيد و با مربا مخلوط كنيد.
فر را از قبل با دماي 180 درجه سانتي‌گراد يا 350 درجه فارنهايت روشن كنيد تا داغ شود. خمير را روي سطح صاف آردپاشي شده‌اي به ضخامت سه تا پنج ميلي‌متر پهن كنيد و با قالب گرد 5/7 سانتي‌متري برش بزنيد.
يك تا دو قاشق غذاخوري از هر يك از مايه‌هاي مربايي را وسط هر برش خمير قرار دهيد و اطراف آن را به شكل مثلث تا زده و روي مربا برگردانيد كه وسط شيريني كمي از مربا مشخص باشد. شيريني‌ها را روي سيني فر بچينيد و به مدت 15 دقيقه در فر بپزيد تا طلايي رنگ شوند. روي شيريني‌هاي آماده شده پودر قند بپاشيد.

نویسنده مطلب: admin

یک دیدگاه در “شیرینی مربایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *