سيني اردور سبزيجات و خاويار

سيني اردور سبزيجات و خاويار

مواد اولیه :

*خيار درشت  يك عدد

*پنير خامه‌اي  200 گرم

*خاويار قزل‌آلا   يك قاشق سوپخوري

*جعفري و نعنا از هر كدام شش ساقه

*نان باگت يك عدد

*تخم بلدرچينپنج عدد

*فلفل قرمز و تخم خرفه  به ميزان لازم

*زيتون سياه هشت عدد

*پياز كوچك  يك عدد

*نان تست  سه عدد

*كره  يك قاشق سوپخوري

*سير  يك حبه

*برنج نيم‌دانه دم‌شده   يك پيمانه

*چغندر پخته‌شده (لبو) كوچك   يك عدد

*هويج  دو عدد

*فلفل دلمه‌اي سبزقرمز   یک عدد

*ميخك  پنج عدد

*بچه بلال يك عدد

*بادام هندي  شش عدد

*سوسيس كوچك سه عدد

*گوجه‌فرنگي  يك عدد

 

اردور خيار:

خيار را راه راه پوست بكنيد و به تكه‌هايي به طول دو سانتي‌متر برش بزنيد ميان آنها را با قاشق اسكوپ يا قاشق چايخوري كمي خالي كنيد. پنير خامه‌اي را داخل قيف با ماسوره ستاره بريزيد و  و سط خيار را با پنير  خامه‌اي پر كنيد. روي آن را كمي خاويار ريخته و با يك پر جعفري تزيين نماييد.
اردور برنج رنگي:

زيتون سياه را به همراه كمي پياز، سير و روغن زيتون در آسياب كاملا له و در كاسه‌اي با نيمي از برنج مخلوط كنيد. در كاسه‌ ديگر لبو را له  و با بقيه برنج مخلوط نماييد. حالا هر دو برنج را جداگانه در قاشق اسكوپ پرس كنيد و در ظرف برگردانيد. روي آن را هويج و فلفل دلمه‌اي رنگي رشته شده بگذاريد، كمي خاويار روي آن ريخته و با گلي از هويج كه ميان آن يك عدد ميخك فرو كرده‌ايد تزيين كنيد.

اردو تخم بلدرچين:

نان باگت را از طول به تكه‌هايي به اندازه دو سانتي‌متر برش بزنيد و ميان آن را به اندازه يك تخم بلدرچين سوراخ كنيد . داخل تابه‌اي كمي كره ريخته و آن را روي حرارت ملايم قرار دهيد. تخم‌ها را داخل باگت‌ها بشكنيد و در تابه بگذاريد. پس از اين‌كه تخم بلدرچين‌ها بسته شدند از تابه خارج كرده و با كمي فلفل قرمز و تخم خرفه اطراف نان را تزيين كنيد.

اردور پنير و خيار:

نان باگت را به اندازه‌هاي دو سانتي‌متر برش بزنيد و با قيـف ماسوره روي آن پنيـر خامه‌اي بگذاريد حالا با رشته‌هاي لبو، هويج و فلفل دلمه‌اي رنگي يك طرف پنير را تزييـن كرده و در طرف ديگر كمي خاويار قرار  دهيد و ميان آنها كمي تخم خرفه بپاشيد.

اردور سوسيس و سبزيجات :

را به‌صورت مثلثي برش بزنيد و قسمت‌هاي برشته اطراف آن را ببريد، در وسط و دو طرف آن با قيف، پنير خامه‌اي را شكوفه بزنيد. روي وسطي يك حلقه سوسيس سرخ شده قرار داده و با برش‌هايي از بچه بلال، زيتون سياه وفلفل دلمه‌اي خلال شده تزيين كنيد. در دو طرف ديگر يك بادام هندي و مغز خيار كه با اسكوپ در آورده‌ايد بگذاريد. داخل هر خيار به كمك خلال دندان يك پر جعفري قرار دهيد.

اردور گوجه فرنگي:

گوجه فرنگي را به‌صورت ضربدر ببريد و فيله كنيد هر فيله را به دو قسمت تقسيم كنيد وسط هر كدام را با پنير خامه‌اي يك شكوفه بزنيد و اطراف آن را با بچه بلال و زيتون سياه تزيين كنيد و در انتها ميان شكوفه نعنا قرار دهيد.

نكته:

1. بچه بلال همان Baby corn است كه در اكثر  سوپر ماركت‌ها به فروش مي‌رسد .

2. خاويار ماهي قزل آلاي رنگين كمان ايران محصول جديدي با هماهنگي شيلات مازندران است كه توسط بخش خصوصي به تازگي با قيمت مناسب در مقياس تجاري(70 گرمي) وارد بازار مصرف شده و  مي‌تواندتقريبا تا حدي جايگزيني براي خاويار گران قيمت در بازار باشد .

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *