راهنماي خريد چاقوهاي آشپزخانه

اگر علاقمند به آشپزي هستيد پس قطعا مي دانيد كه هيچ آشپزخانه اي بدون مجموعه  اي از چاقو ها كامل نخواهدبود. چاقوهاي تيز، قوي، و قابل اعتماد مي توانند آشپزي را به يك كار مفرح و لذت بخش تبديل كند زيرا به آساني مي توانيد مواد لازم را براي طبخ غذا ريز، ورقه ورقه و خرد نماييد. در اين مطلب نكاتي را براي خريد چاقو برايتان بازگو مي كنيم كه مي تواند شما را براي داشتن خريدي مطمئن كمك كند.

راهنماي خريد چاقوهاي آشپزخانه

 

 

نكات مهم براي خريد يك چاقوي مناسب و ايده آل:
1- يك چاقوي آشپزخانه خوب ، چه بزرگ و ويژه سرآشپز باشد، چه ظريف و كوچك بايد داراي تيغه اي استيل يا از جنس فلزي محكم باشد تا بتواند سال ها به خوبي و يا قدرت كار كند. چاقو هاي سرامیکي اغلب نمي توانند تيز باشند و با مرور زمان شما را به دردسر مي اندازند. تيغه چاقو كه به بخش فلزی چاقو گفته مي شود بايد كاملا بين شكاف دسته محكم قرار گرفته و فيكس شده باشد، و بيش از حد بلند يا كوتاه نباشد تا كار با آن ها سخت نشود.
2- حتما يك مجموعه كامل از انواع چاقو ها در آشپزخانه خود داشته باشيد و ويژگي ها و كاربرد تمام آن ها را بدانيد زيرا هر يك از چاقو ها داراي كاربردي جداگانه هستند؛ براي مثال از چاقوي سرآشپز كه بزرگ ترين چاقوي مجموعه است براي نگيني كردن و خرد كردن موارد استفاده مي شود و از چاقو هاي كوچك تر و ظريف تر براي پوست كندن مواد. همچنين برش گوشت ها و سبزيجات هركدام با چاقوي خاص خود انجام مي شود.
3- قبل از اینکه چاقوي آشپزخانه خود را بخريد، آن را در دست بگيريد و ببينيد كه چه احساسي به شما دست مي دهد و آيا با آن راحت هستيد يا خير. چاقو ها بسته به جنس و نوع دسته و تيغه داراي وزن و ساختار متفاوتي هستند كه در دست افراد مختلف به طرق متفاوت مي نشينند و افراد مختلف از در دست گرفتن يك چاقو ممكن است احساس متفاوتي داشته باشند. بنابراين حتما چاقو را در دست بگيريد و ببينيد با آن احساس راحتي و تعادل مي كنيد يا خير. سپس در صورت مناسب بودن به خريد ان اقدام نماييد.
4- حتما سرويسي را خريداري كنيد كه داراي ضمانت نامه و خدمات پس از فروش معتبر هستند.
هشدار:

قبل از خريد چاقو حتما در خصوص نحوه تيز شدن و شستشوي آن تحقيق كنيد. برخي از چاقو ها را مي توان در ماشين ظرفشويي قرار داد در حالي كه برخي ديگر را تنها بايد با دست شست و هرگز نبايد در آب خيساند.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *