جوجه کباب اندونزیایی

جوجه کباب اندونزیایی

 

در این دستور که به سبک اندونزیایی می باشد، گوشت مرغ به همراه مخلوطی از سس سویا و فلفل تند مزه دار شده و سپس کباب می شود. می توانید از باربیکیو یا گریل برای کباب کردن استفاده کنید. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه جوجه به سبک اندونزیایی آشنا می شوید.

 

مواد لازم برای 4 نفر

1. فیله سینه مرغ: 4 عدد، هر کدام به وزن تقریبی 175 گرم
2. پیاز رنده سرخ شده: 2 قاشق غذاخوری
3. فلفل قرمز تند تازه: 1 عدد، بدون تخم و ریز شده
4. سیر: 2 حبه، ریز یا رنده شده
5. سس سویا تیره: 4 قاشق غذاخوری
6. آبلیمو: 4 قاشق چایخوری یا 5/1 قاشق غذاخوری آب تمبر هندی
7. آب جوش: 4 قاشق غذاخوری
8. نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه

*فلفل قرمز، آبلیمو، سیر، سس سویا و 2 قاشق از آب جوش را بهمراه کمی نمک و فلفل در کاسه ای با یکدیگر مخلوط کنید و 30 دقیقه استراحت دهید.

* فیله های مرغ را به قطعات 5/2 نیم سانتی برش زده و به مخلوط سس اضافه کنید، روی ظرف را پوشانده و به مدت 1 ساعت در جای خنک استراحت دهید تا مزه دار شوند.

* فیله های مرغ را از مخلوط سس خارج کرده و به سیخ بزنید.

* به مخلوط سس 2 قاشق آب جوش افزوده و روی حرارت بگذارید تا بجوش آید، سپس اجازه دهید به مدت 2 دقیقه با حرارت آرام بجوشد.از روی حرارت برداشته و بعد از کمی خنک شدن، پیاز سرخ شده را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائید.

* فیله های مرغ را که به سیخ زده اید روی باربیکیو، منقل، گاز یا گریل فر کباب کنید تا پخته شوند، سپس همراه با سس آماده شده سرو نمائید.

نکات

# دقت کنید از مقدار مناسبی نمک استفاده کنید زیرا سس سویا معمولا خود دارای نمک می باشد.
# در صورتیکه مایل هستید از سیخ های چوبی استفاده کنید، آنها را به مدت 30 دقیقه در آب بجوشانید و بعد از سرد شدن مورد استفاده قرار دهید تا هنگام کباب کردن نسوزند.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *