توپ بستنی آلبالو

توپ بستنی آلبالو

مواد اولیه :

*آلبالو   يك كيلوگرم
*آب 2/3 پيمانه
*شكر 2/3 پيمانه (135 گرم)
*آب ليمو      دو قاشق سوپخوري
*عسل    دو قاشق سوپخوري
*بستني وانيلي   300 گرم
*رنده پوست ليمو يا پرتقال   به ميزان لازم

 

طرز تهيه:

آب و شكر را مخلوط كرده روي حرارت مي‌‌گذاريم بجوشد تا شكر در آب حل شود(سه دقيقه). شربت را در كاسه‌اي ريخته و يك ساعت در يخچال گذاشته تا كاملا خنك شود.

در اين فاصله آلبالوها را شـسـته هسته آنها را جدا كرده سپس با دستگاه غذاساز پوره مي‌‌كنيم، پوره را به كاسه بزرگ استيل منتقل كرده آب ليمو، عسل و شربت را با آن مخـلوط مي‌‌نماييم. كاسه را به فريزر منـتـقـل كرده تا سوربت يخ بزند (حدود 4-3 ساعت) دوباره آن را از فريزر خارج و با غذاساز پوره مي‌كنيم و مجددا به فريزر برگردانـده تا يخ بزند (سه ساعت). دو كاسه هم شكل ولي در اندازه‌هاي كوچك و بزرگ انتخاب كرده كاسه كوچك‌تر را داخل بزرگ‌تر قرار داده و با چسب لبه‌ها را ثابت مي‌‌نماييم.

اكنون در فاصله بين دوكاسه چند آلبالو به همراه رنده پوست ليمو ريخته سپس فاصله را با بستني وانيلي پركرده ظرف را در فريزر قرار مي‌دهيم تا بستني سفت شود (30 دقيقه). حالا در كاسه كوچك‌تر آب گرم ريخته تا از بستني جدا شود پس از آن ميان بستني وانيلي را از سوربت آلبالو پر نموده و مجددا ظرف را به مدت يك ساعت در فريزر مي‌‌گذاريم. ظرف بستني را پس ازخارج كردن 10 ثانيه در آب‌جوش قرار داده سپس در ظرف سرو برمي‌گردانيم.

نویسنده مطلب: admin

یک دیدگاه در “توپ بستنی آلبالو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *