تاس ‌كباب

تاس ‌كباب

مواد لازم:
گوشت گوسفندي بدون استخوان، نيم کيلو
پياز، 5 عدد متوسط
هويج، 5 عدد متوسط
سيب‌زميني، 2 عدد بزرگ
به، 2 عدد متوسط
بادمجان،2 عدد بزرگ
آلو،300 گرم
گوجه‌فرنگي، يک قاشق سوپ‌خوري
زردچوبه، يک قاشق چاي‌خوري
دارچين، يک قاشق سوپ‌خوري سرخالي
روغن، 3 تا 4 قاشق سوپ‌خوري
نمک و فلفل، به مقدار لازم

 

 

طرز تهيه:
* ابتدا گوشت را پاک کرده و به صورت ورقه‌هاي باريک 2*4 سانتي‌‌متري ببريد. پيازها را پوست‌کنده و حلقه‌حلقه کنيد. اين کار را در مورد هويج‌ها به صورت برش‌هاي اريب انجام دهيد. به را نيز پس از پوست کندن به شکل هلالي ببريد. بادمجان‌ها را هم پوست کنده و به صورت حلقه‌اي برش بزنيد. حالا آلوها را نيز شسته و در ظرفي حاوي آب خيس کنيد.

 
*قابلمه‌اي آماده کرده و کمي روغن در آن بريزيد. سپس حلقه‌هاي پياز را در 2 رديف، کف ظرف بچينيد. حالا ورقه‌هاي گوشت را روي پيازها قرار دهيد.
پس از آن مقداري آلوي خيس‌شده، چند ورق هويج، به و سپس بادمجان را به ترتيب روي هم بچينيد. اين کار را از ابتدا دوباره با همين مواد تکرار کنيد تا مواد تمام شود. حالا حدود يک تا 2 ليوان آب در قابلمه بريزيد و با در بسته روي شعله ملايم اجاق گاز بگذاريد تا مواد کم‌کم بپزند.
نکته: حين چيدن لايه‌هاي مختلف سبزيجات،‌ مقداري نمک، فلفل، دارچين و زردچوبه نيز روي مواد بپاشيد.

 
* از طرفي ديگر، سيب‌زميني‌ها را پوست کنده و حلقه حلقه ببريد. سپس حلقه‌ها را با چاقو نصف کنيد.
هنگامي که پخت مواد به‌خصوص گوشت داخل آن به مرحله پاياني نزديک شد، نوبت به اضافه کردن سيب‌زميني‌ها و رب گوجه‌فرنگي مي‌رسد؛ حلقه‌هاي سيب‌زميني را روي مواد بچينيد و رب گوجه‌فرنگي را در آب موجود در خوراک حل کنيد و بگذاريد پخت خوراک تکميل شود.
نکته : اگر سيب‌زميني را در مرحله اول اضافه کنيد تا پايان پخت غذا، سيب‌زميني‌ها له مي‌شوند.
نکته : اين غذا به خاطر وجود آلو و به، طعم و مزه شيريني دارد؛ بنابراين اگر به خوردن خوراکي ترش و شيرين تمايل داريد، مي‌توانيد همزمان با اضافه کردن نمک، فلفل و ادويه کمي هم پودر ليمو عماني يا پودر غوره در آن بريزيد.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *