تارت شاه توت

تارت شاه توت

مواد لازم:
* آرد ۱۰۰ گرم

* شکر ۱۰۰ گرم

* کره ۱۰۰ گرم

* تخم مرغ ۲ عدد

*  وانیل ۴/۱ قاشق چایخوری

*  نمک ۸/۱ قاشق چایخوری

* خمیر مایه فوری ۱ قاشق چایخوری

*  آب جوش ۲ قاشق سوپخوری

*  شاه توت ۳۰۰ گرم

*  خامه فرم گرفته ۱۵۰ گرم

مواد لازم سس :

*  آرد ذرت ۱ قاشق سوپخوری

*  پودر ژلاتین ۱ قاشق چایخوری

*  شکر ۲ قاشق سوپخوری

*  آب یا آب میوه یا کمپوت ۱ پیمانه
طرز تهیه:
برای تهیه این تارت احتیاج به قالب مخصوص تارت داریم که کف آن برجسته باشد و قطر آن ۲۸ سانتی متر باشد . قالب را کاملا چرب کنید و کمی آرد به آن بپاشید و آن را تکان داده تا آردهای اضافی خارج شود سپس آن را کنار بگذارید .
آرد ، نمک و وانیل را با هم مخلوط کرده ، کره و شکر را با هم زن بزنید ( ۲ دقیقه ) تا نرم و لطیف شود . سپس تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و هر بار ۳۰ ثانیه بزنید . خمیر مایه را با آب جوش مخلوط کرده و به مایه اضافه کنید و در آخر آرد را کم کم اضافه کرده و در این مرحله با قاشق مخصوص ( لیسک ) مواد را با هم مخلوط کرده و بعد مایه آماده شده را داخل قالب که قبلا آماده کرده بودید بریزید و در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد که از قبل گرم کرده بودید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قرار دهید ، بلافاصله از فر که خارج کردید قالب را روی توری برگردانید و اجازه دهید نان تارت خنک شود بعد از خنک شدن کف تارت را می توانید هم از خامه فرم گرفته استفاده کنید و یا از هر نوع کرم دلخواه و روی آن هم می توانید هم شاه توت و یا هر نوع میوه دیگر بریزید و بعد سس مخصوص را روی آن بدهید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سس کاملا خودش را بگیرد .

تهیه سس:

همه مواد را با هم مخلوط کرده روی حرارت قرار داده و مرتب هم می زنیم تا جوش بیاید سپس اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند تا کمی خنک شود بعد روی میوه ها بریزید .
[ساعت زیبا سامورایی]

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *