بهترین غذاها برای تقویت مغز چیست ؟

بهترین غذاها برای تقویت مغز چیست ؟
برای حافظه کوتاه مدت:
قهوه بنوشید .قهوه , تازه جوش بهترین سوخت مغز است.همچنین نشان داده شده که قهوه فرایند پیری را کند می‌کند و حافظه کوتاه مدت را تقویت می‌کند.همچنین محققین انگلیسی‌ دریافتند فقط یک فنجان قهوه توان حل مسائل و توجه را بهبود میبخشد.

برای حافظه بلند مدت :
زغال اخته بخورید.آنتی‌اکسیدنت موجب حفاظت از مغز در برابر رادیکالهای آزاد شده و موجب تقیل ریسک الژیمر و پارکینگسون میشود.همچنین برای بهبود روند شناختی‌(ترجمه،فکر کردن) موثرند .

برای سریع فکر کردن(سرعت انتقال):
ماهی اسقمری یا سالمن بخورید.اسید چرب امگا موجود در ماهیهای چرب هستند مهمترین اجر بنای بافت مغز هستند.پس آنها توان افزایش قدرت انتقال و فکر را دارند.نیاسین موجود در سالمن به عدم پیشرفت بیماری الزیمر و کاهش مشکلات شناختی‌ کمک شایانی می‌کند.

– برای قدرت بخشیدن به مغز :
سالاد با پروتئین و سُس سرکه روغن.روغن سُس موجب کاهش سرعت هضم پروتئین و کربهیدراتها که همین امر خود موجب تثبیت قند خون و بالا نگاه داشتن سطح انرژی میشود.

– برای آرامش مغز :
ماست کم چربی‌ یا مخلوط آجیل.محققین در اسلواکی به جمعیت مورد مطالعه گرم اسید امینه لیزین و ارژنین و یا به صورت دارو نما،داده شد و از آنها خواستند تا سخنرانی‌ کنند.اندزگیری خونی نشان داد که هورمون استرس در افرادی که آنرا به صورت ارگانیک دریافت کردند نسبت به نوع دارو نما تقریبا در حین و بعد از سخنرانی‌ نصف گروه دیگر بوده است.ماست یکی‌ از بهترین منابع لیزین و خشکبار(آجیل) از منابع غنی آرژنین است.

– برای تمرکز مغز:
چای نعنا . بوی‌ نعنا موجب فوکوس و افزایش عملکرد میشود.نعنا موجب افزایش هوشیاری رانندگان و کاهش فشار عصبی آنان میشود.

– برای شادی مغز :
سالاد اسفناج.اسفناج منبع غنی از ویتامین ب – که ریشه اصلی مواد موثر هورمون‌های احساس خوب(خوشی‌) است.بر اساس تحقیقات کمبود ویتامین ب موجب عصبانیت،بیقراری و افسردگی است.

– برای احساس قویتر مغز:
قاشق غذا خوری تخمه کتان.دارای اسید آلفالینولوئیک است که به فعالیت قشر(کورتکس)مغز کمک میکند .یعنی بخشی از مغز که به فرآیند احساس(حس) کمک میکند .

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *