بستني وانيلي با سس انبه

بستني وانيلي با سس انبه

مواد اولیه :

*خامه وشیر از هر کدام 200 گرم
*زرده تخم‌مرغ چهار عدد
*شكر 100 گرم
*وانيل نصف قاشق چايخوری
*انبه يك عدد
*شكر پيمانه
*آب يك پيمانه

 

طرز تهيه:

تو روزاي گرم تابستون بعد از يه كار طولاني و پرعطش يه مرهم وجود داره، اونم يه بستني خوشمزه است تا اين گرمازدگي رو با آرامش عوض كنه.

شير و خامه را روي حرارت مي‌گذاريم تا گرم و روان شود. وانيل را افزوده و مي‌گذاريم مايه خوب داغ شود. زرده و شكر را آنقدر مي‌زنيم تا شكر حل شود. مايه داغ را روي زرده مي‌ريزيم و مرتب هم مي‌زنيم پس از مخلوط شدن دوباره مواد را در قابلمه ريخته و روي حرارت مي‌گذاريم و مدام هم مي‌زنيم تا مايه سنگين شود. (دو تا سه دقيقه)

كاسه بزرگي را پر از يخ مي‌كنيم و روي يخ‌ها كاسه روي يا استيلي مي‌گذاريم. يك صافي روي كاسه مزبور قرار داده و مايه را در صافي مي‌ريزيم و با قاشق حركت مي‌دهيم تا مواد از صافي رد شود و پنج دقيقه صبر مي‌كنيم. كاسه بستني را در فريزر گذاشته و سه ساعت زمان مي‌دهيم. در اين مدت چندبار بستني را هم مي‌زنيم. اين كار بسيار ضروري است (حدود سه تا چهار بار) پس از اين‌كه بستني را در ظرف سرو قرار داديم از سس انبه براي روي بستني‌هاي خوشمزه استفاده مي‌كنيم.

طرز تهيه سس انبه:

پوست انبه را مي‌گيريم و ميوه را خرد مي‌كنيم بعد با آب و  پيمانه شكر روي حرارت گذاشته و 20 دقيقه مي‌جوشانيم. سپس در مخلوط‌كن ريخته و مواد را له مي‌كنيم. سس را در ظرفي مناسب ريخته و يك ساعت در فريزر قرار مي‌دهيم.

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *